Szent László Katolikus Általános Iskola missziós csapatának nyári tábora
A Szent Gyermekség Műve tábor, 2016. július 31 – augusztus 4. került megrendezésre Nagykovácsiban a Teleki- Tisza Kastély 10 hektáros területén.
Iskolánk, négy év óta, egy lelkes és tettekre kész missziós csapattal vesz részt az országos méretű rendezvényen. Nagy örömünkre, ebben az évben iskolánk tanulója, Zajácz Noémi kapta meg az országos elismerést jelentő, vándor- serleget. Nagyon büszkék vagyunk példamutató, missziós lelkületére.
Minden évben, egy adott mottó köré szerveződik a tábori program. Az idei mottónk, napjainkban is nagyon aktuális dologhoz, a környezetvédelemhez kapcsolódott. Forrása, természetesen a” Könyvek Könyvéből”, a Bibliából ered: „Műveljétek és őrizzétek”.
A tábor jellegét tekintve, idén a szokásos lelki programok mellett nagyobb hangsúlyt kaptak a sportos kirándulós természetben töltött programok.
Hétfőn és szerdán délelőtt, délután mozgalmas csoportversenyeken és egyéni sportos programokon vehettünk részt. Kedden kirándultunk Budakeszire, a vadasparkba, ahol több figyelmet szenteltünk a környezetünk növény és állatvilágára.
Lelki, szellemi programok korán reggel, a déli melegben és este voltak. Csodálatos interaktív előadásokat hallottunk Sebastian atyától és Székely János püspök úrtól. Mindketten missziós lelkületű, világot bejárt, hatalmas tudású emberek, akik saját élményeikkel színesítették a Biblia üzeneteit. Naponta volt szentmise, hangulatában nagyon vidám, gitárral kísért énekekkel és prédikációkkal. Attila atya kérdései és válaszai a természetvédelemmel kapcsolatban, nagyon találóak és elgondolkodtatóak voltak.
A tábor üzenete mindenkiben nyomokat hagyott, megerősítette bennünk annak tudatát, hogy az Isten ránk, emberekre bízta a Földet, hogy „jó pásztorok” módjára őrizzük és műveljük. A teremtett világ gyönyörű, az atomok és sejtek tökéletes harmóniában és rendszerben működnek, nem lenne más dolgunk csak vigyázni erre a csodára.
Két, érdekes történetet szeretnék megemlíteni:„kicsi János” esetét, és a tengeren úszó sok-sok pici vitorlás hasonlatát.
Egy anyuka apró darabokra vágta a Föld térképét és fiának odaadta, azzal a kéréssel, hogy rakja össze. János, a fiú nagyon gyorsan, pár perc alatt végzett a feladattal, ami hihetetlennek tűnt. Az édesanya rákérdezve a titokra a következő választ kapta: megfordítottam a lapokat, ami egy embert ábrázolt és ezt nagyon gyorsan ki tudtam rakni. Ha az ember kész, a Világ is egész. Az igazi természetvédelem az ember védelmével kezdődik! Manapság mindenki arra törekszik, hogy úgy élje az életét, hogy mások méltóságát megőrizze, ne okozzon kárt a másik életében. Olyanok vagyunk, mint a kicsi vitorlás hajók az élet hatalmas tengerén. Haladunk előre, lehetőleg elkerülve az ütközést, erre helyezzük a hangsúlyt. Megfeledkezünk a legfontosabb dologról, vitorlánk bármikor elsüllyedhet, ha nincs teljesen épségben. Belső és külső harmóniában kell élni az életünket, vigyázva testünk egészségére és lelkünk táplálására.
„Műveljétek és őrizzétek”, nagy a mi felelősségünk! A ránk bízott feladat kötelez minket, hogy tudatosan éljük napjainkat és törekedjünk a szeretetteljes életre.
Az encsi missziós csapat