A szülő jelentkezési lap leadásával kéri gyermeke felvételét.
A jelentkezési lapok leadásának határideje: 2017.02.28.
A tanulók felvételének szabályai
A beiskolázást az igazgató a fenntartóval egyeztetve végzi, s nem köti körzethatár. A tanulók felvételéről az igazgató dönt. Az elutasító döntés ellen az iskolafenntartónál lehet fellebbezni. A fellebbezést az iskola igazgatójához kell benyújtani – az elutasítás kézhezvétele utáni 8 napon belül. A felvétel alapvető szempontja, hogy a szülő és gyermeke elfogadják az intézmény pedagógiai programját, és eltökéltek legyenek annak megvalósításában. A második évfolyamtól felfelé a felvételnél tanulmányi és egyéb (sport, zene) szempontok is érvényesíthetők. Plébánosi (lelkészi) ajánlás, illetve a gyermek keresztségéről szóló igazolás bekérhető. A beiratkozásra a hirdetményben meghatározott időben és módon kerül sor, melyen a szülők és a beíratandó gyermek együtt jelennek meg.
A hirdetmény a beiratkozás kitűzött időpontja előtt minimum 30 nappal jelenik meg, megtekinthető a helyi médiában, az iskolai faliújságon, és az iskola honlapján.
A felvétel alapfeltételei
- A szülő a gyermekét keresztény szellemiségben kívánja nevelni, és ebben hajlandó együttműködni az iskolával.
- A szülő az iskola sajátosságainak megismerése után, azokat magára és gyermekére nézve kötelezőnek fogadja el, aminek tudomásulvételét a beiratkozás előtt egy szándéknyilatkozat aláírásával erősíti meg.
- A szülő jelentkezési lap leadásával kéri gyermeke felvételét, és gyermekével együtt részt vesz egy elbeszélgetésen.
- A szülő átadja a gyermek iskolába lépéshez szükséges fejlettségének meglétét tanúsító igazolást.
A törvény adta lehetőséggel élve, a felvétel során a keresztény családok gyermekei elsőbbséget élveznek az előre meghatározott létszámkereten belül.
Túljelentkezés
Túljelentkezés esetén előnyben részesülnek azok a tanulók:
- akik hitüket megvalló keresztény családból jönnek;
- akiket egyházközségük, gyülekezetük plébánosa, lelkésze ajánl;
- akik encsi lakhellyel rendelkeznek;
- akiknek testvére az intézmény tanulója vagy tanulója volt. (Ezt az előnyt elvesztik azon tanulók testvérei, akik magatartásukkal megszegik a Házirendet: osztályfőnöki, vagy igazgatói figyelmeztetéssel rendelkeznek, illetve azon szülők gyermekei, akik nem működnek együtt az intézménnyel, nem látogatják a szülői értekezleteket, fogadó órákat.)
Az iskola megismerésének lehetőségei
- Nyílt napok: ezek rendjét az éves munkaterv határozza meg.
- Az érdeklődő szülők a nyílt napokon kívüli időpontokban is (előre történő egyeztetéssel) betekintést nyerhetnek az intézmény mindennapjaiba.
- Tájékozódhatnak az iskola honlapján: www.szentlaszlo-encs.hu .
- Mini-suli foglalkozások, melyeken szülői tájékoztatóra is sor kerül, ahol az érdeklődő szülők megismerhetik az iskola sajátosságait, az ebből következő programokat, kötelezettségeket, valamint a beiratkozás pontos menetét.
Felvétel az első osztályba
A következő tanév első osztályosainak felvételére az államilag meghatározott tanév rendje szerint tavasszal kerül sor.
A szülő jelentkezési lap leadásával kéri gyermeke felvételét az első osztályba, részt vesz gyermekével együtt egy felvételi elbeszélgetésen.
Felvételi vizsga nincs. Az iskolaérettség igazolása szükséges.
A jelentkezések elbírálása
A benyújtott jelentkezést az intézmény vezetője érdemben köteles elbírálni, és a szülő részére írásban közölni a döntését.
A hivatalos beiratkozási időpont előtt a szülők értesítést kapnak, ha gyermekük nem került felvételre, hogy ne a beiratkozáskor szembesüljenek ezzel a ténnyel.
Az intézmény által hozott döntés ellen a szülő jogorvoslattal élhet, amelyet a fenntartó bírál el másodfokon.
A fenntartói döntés ellen jogszabálysértésre hivatkozással bírósághoz lehet fordulni.
Felvétel másik iskolából bármelyik évfolyamra
A felvételi eljárás folyamata:
- A tanuló szülei írásban kérvényezik az intézmény igazgatójánál az iskolába való felvételt, mellékelve az előző két tanév bizonyítványának másolatát, kulturális és sport eredmények igazolását, lelkészi, plébánosi véleményt, és a bármilyen okból készült szakvéleményt.
- A kérvény alapján a család (a szülő és a diák) felvételi beszélgetésen vesz részt, előre egyeztetett időpontban, ahol be kell mutatni az ellenőrzőt. A felvételi beszélgetésen részt vesz az igazgató,az intézmény lelki igazgatója, az igazgatóhelyettes és az osztályfőnök.
Cél: kölcsönös lehetőség teremtése a családnak és az iskolának is egymás nevelési elveinek és értékrendjének megismerésére, hogy mindkét fél részéről felelős döntés születhessen. A felvételt meg kell, hogy előzze, hogy a szülők tájékozódhassanak az iskola alapelveiről és jellegzetességeiről. Ezt segíti az alapdokumentumok átadása és egy általános szóbeli tájékoztató, amelyen való részvétel előfeltétele a beiratkozásnak.
- A felvételi beszélgetést követő 15 munkanapon belül az iskola értesíti a szülőket, hogy gyermekük felvételt nyert-e az iskolába.
A felvétel feltételei
- A szülő a gyermekét keresztény szellemiségben kívánja nevelni, és ebben hajlandó együttműködni az iskolával.
- A szülő az iskola sajátosságainak megismerése után, azokat magára és gyermekére nézve kötelezőnek fogadja el, aminek tudomásulvételét a beiratkozás előtt egy szándéknyilatkozat aláírásával erősíti meg.
- A tanuló magatartása példás, vagy jó rendű.
- A tanuló bizonyítványával igazolja, hogy hány évig, és milyen óraszámban tanulta az idegen nyelvet. (Szükség esetén szintfelmérés íratható idegen nyelvből.)