SZENT LÁSZLÓ KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA és ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA
TÉRÍTÉSI- és TANDÍJ SZABÁLYZATA
2020/2021. tanévre
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (továbbiakban: Nkt.) 83. § (2) bek. c) pontja alapján a fenntartó meghatározza a köznevelési intézményeiben kérhető térítési díj és tandíj megállapításának szabályait, a szociális alapon adható kedvezmények feltételeit. Jelen szabályzat a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet (továbbiakban: R.) 33-37. §-ainak figyelembevételével történt.
A Szabályzat célja, hogy részletesen meghatározza a Szent László Katolikus Általános Iskolában a térítési díj és a tandíj fizetésének módját, a tanulmányi eredményre és a szociális helyzetre tekintettel adható engedményeket.
A Szabályzat jogi háttere és a kapcsolódó belső irányítási eszközök
- a) a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.),
- b) az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény,
- c) az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény,
- d) a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.),
- e) a komplex szakmai vizsgáztatás szabályairól szóló 315/2013. (VIII. 28.) Korm. rendelet,
- f) az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet,
- g) az államháztartás számviteléről szóló 4/2013. (I. 11.) Korm. rendelet,
- h) a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet,
- i) a kormányzati funkciók, államháztartási szakfeladatok és szakágazatok osztályozási rendjéről szóló 68/2013. (XII. 29.) NGM rendelet,
Értelmező rendelkezések
- §
(1) Üzemeltetési anyagok: olyan vásárolt készletek, amelyeket az intézmény az oktatás, képzés során termék előállításához vagy szolgáltatás nyújtásához való felhasználás céljából, közvetített szolgáltatáshoz szerez be. Az oktatás, képzés tevékenységéhez közvetlenül felhasznált anyagok (pl.: nyomtatási, sokszorosítási feladatokkal összefüggő anyagok, irodai papír és nyomtatványok) mindazon anyagok beszerzése, amelyek nem számolhatók el szakmai anyag beszerzéseként.
(2) Szakmai anyag: az oktatás, képzés tevékenységét segítő eszközök.
(3) Szakmai alapfeladat: az a pedagógiai tevékenység, amellyel összefüggésben a tanulót térítési díj, illetve tandíjfizetési kötelezettség terheli.
(4) Díjalap: a tanévkezdéskor a szakmai alapfeladatra számított folyó kiadások egy tanulóra jutó hányada.
(5) Szolgáltatási kiadások: az intézmény üzemeltetéséhez kapcsolódó szolgáltatások vételára (pl. közüzemi díjak, kommunikációs szolgáltatások).
(6) Tandíj: költségtérítés, tanulói díjfizetési kötelezettség, a szeptemberi tanévkezdéskor szakmai alapfeladatokra számított folyó kiadások alapján az egy tanulóra számított összeg.
(7) Térítési díj: tanulói díjfizetési kötelezettség, a szeptemberi tanévkezdéskor szakmai alapfeladatokra számított folyó kiadások alapján az egy tanulóra számított összeg alapján részleges hozzájárulás az oktatás, képzés költségeihez.
(8) Vizsgadíj: a vizsga megszervezésével, lebonyolításával kapcsolatban felmerülő, a feladatra elszámolható működési célú kiadások (folyó kiadás) egy vizsgázóra jutó hányada.
Általános rendelkezések
A szabályzat hatálya kiterjed a Szent László Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulókra, valamint azokra a nem tanköteles személyekre, akik nem állnak tanulói jogviszonyban a nappali oktatás munkarendje szerint más oktatási intézménnyel, valamint, akik betöltötték a 22. életévüket és utána kívánják igénybe venni az iskola szolgáltatásait.
Az alapfokú művészeti iskolában a költségvetési támogatás meghatározásánál akkor lehet a tanulót egy tanulóként figyelembe venni, ha a tanítási év átlagában, tanítási hetenként a tanuló részére biztosított négy foglalkozás együttes időtartama
- a) zeneművészeti ágban csak egyéni foglalkozás vagy egyéni és csoportos foglalkozás esetén legalább százötven perc,
- b) kizárólag csoportos foglalkozás esetén – minden művészeti ágban – legalább száznyolcvan perc.
Az Nkt. egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló Korm. rendelet alapján a tanuló térítési díj ellenében igénybe vett heti tanórai foglalkozásainak összes időtartama nem haladhatja meg a háromszáz percet. Ha a tanuló több alapfokú művészeti iskolával létesít tanulói jogviszonyt, vagy egy alapfokú művészeti iskolában több művészeti ág képzésében vesz részt, a tanulónak, kiskorú tanuló esetén a szülőnek írásban nyilatkoznia kell arról, hogy melyik iskolában, melyik művészeti ágban vesz részt térítésidíj-fizetési kötelezettség mellett a képzésben. Az intézmény vezetője köteles a szülőtől a nyilatkozatot beszerezni.
Az (1)–(2) bekezdésben meghatározott idő számításánál az alapfokú művészeti iskola által a tanuló részére biztosított foglalkozások idejét kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy a tanuló azokon részt vett, vagy igazoltan vagy igazolatlanul távol maradt.
A 229/2012. (VIII. 28.) Korm. Rendelet a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról rendelkezései az egyházi köznevelési intézmény és a magán köznevelési intézmény által nyújtott szolgáltatásokra vonatkozó sajátos szabályokról
„37. § (1)50 Az egyházi köznevelési intézmény és a magán köznevelési intézmény szolgáltatásainak igénybevételét az Nkt. 31. § (1) bekezdés c) pontja szerinti fizetési kötelezettséghez kötheti, kivéve, ha az egyházi köznevelési intézmény vagy a magán köznevelési intézmény közoktatási megállapodás, köznevelési szerződés vagy egyoldalú nyilatkozat alapján részt vesz a köznevelési közszolgálati feladatok ellátásában, ebben az esetben a kötelező feladatellátásban érintettek vonatkozásában a 33-36. §-ban foglaltakat kell alkalmazni.
(2) A külföldi nevelési-oktatási intézmény és a nemzetközi iskola szolgáltatásainak igénybevételét tandíjfizetéshez kötheti. Ha az Nkt. 90. § (7) bekezdése alapján a miniszter köznevelési szerződést kötött a külföldi nevelési-oktatási intézmény vagy a nemzetközi iskola fenntartójával, a fenntartó a megállapodásban rögzítettek szerint csökkenteni köteles a tandíj mértékét.
(3) Az egyházi köznevelési intézmény és a magán köznevelési intézmény fenntartója – az (1) bekezdésben foglaltakra figyelemmel – meghatározza azokat a szabályokat, amelyek alapján a köznevelési intézmény vezetője dönt a tandíj mértékéről, az adható kedvezményekről és a befizetés módjáról.
(4) Az egyházi köznevelési intézmény és a magán köznevelési intézmény, ha a tanuló alapfokú művészetoktatásban, illetve szakképesítés megszerzésére irányuló képzésben vesz részt, beiratkozáskor köteles beszerezni a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő írásbeli nyilatkozatát azzal összefüggésben, hogy meg lehessen állapítani, hogy a tanuló az érintett képzést ingyenesen, térítési díj vagy tandíj megfizetése mellett jogosult igénybe venni.”
Térítési díj ellenében igénybe vehető szolgáltatások
- § (1) Az állami szerv, az állami intézményfenntartó központ, az állami felsőoktatás intézmény, az önkormányzat, az önkormányzati társulás által fenntartott köznevelési intézményekben térítési díj ellenében igénybe vehető szolgáltatások:
- a) a 33. §-ban meg nem határozott egyéb foglalkozások,
- b) alapfokú művészetoktatásban a heti hat tanórai foglalkozás a főtárgy gyakorlatának és elméletének elsajátításához, valamint tanévenkénti egy meghallgatás és egy művészi előadás, valamint e szolgáltatások körében az iskola létesítményeinek, felszereléseinek használata, továbbá az állami vizsga és a tanulmányok alatti vizsga,
- c) a nem tanköteles tanulónak az iskolában a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt az évfolyam második alkalommal történő megismétlésekor a 33. § (1) bekezdés b) és c) pontjában meghatározott köznevelési közfeladatok,
(2) A gyermek, a tanuló a nevelési-oktatási intézményben igénybe vett étkezésért a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvényben meghatározottak szerint térítési díjat fizet.
(3) Az iskolaszék, az óvodaszék, a kollégiumi szék – annak hiányában a szülői szervezet (közösség) az intézményi tanács és iskolában az iskolai diákönkormányzat véleményének kikérésével – meghatározhatja azt a legmagasabb összeget, amelyet a nevelési-oktatási intézmény által szervezett, nem ingyenes szolgáltatások körébe tartozó program megvalósításánál nem lehet túllépni.
- § (1) Az állami szerv, az állami felsőoktatási intézmény, az önkormányzat és az önkormányzati társulás által fenntartott köznevelési intézményekben a térítési díj összege tanévenként, a tanévkezdéskor a szakmai feladatra számított folyó kiadások egy tanulóra jutó hányadának
- a) tizenöt–húsz százaléka a 34. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott esetben,
- b) öt–húsz százaléka a 34. § (1) bekezdés b) és c) pontjában meghatározott esetben tizennyolc éven aluli tanulóknál,
- c) tizenöt–negyven százaléka a 34. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott esetben tizennyolc éven felüli, de huszonkettő éven aluli tanulóknál,
- d) húsz–negyven százaléka a 34. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott esetben.
(2) Vendégtanulói jogviszony – a 33. § (1) bekezdés b) pont bj) alpontjában foglaltakat kivéve – térítési díj fizetése mellett létesíthető. A vendégtanulói jogviszony esetén a térítési díj mértéke legfeljebb a szakmai feladatra a tanévkezdéskor számított folyó kiadások egy tanulóra jutó hányadának három–harminc százaléka lehet.
(3) A térítési díjat – a fenntartó által meghatározottak szerint – a tanulmányi eredménytől függően csökkenteni kell, azonban egy tanítási évben a térítési díj összege nem lehet kevesebb az (1) bekezdésben meghatározott alsó határértéknél.
Tandíj megfizetése mellett igénybe vehető szolgáltatások
- § (1)
- a) alapfokú művészetoktatásban a heti hat tanórát meghaladó tanórai foglalkozás, a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt az évfolyam második vagy további alkalommal történő megismétlése, továbbá minden tanórai foglalkozás annak, aki nem tanköteles, feltéve, hogy nem áll tanulói jogviszonyban a nappali rendszerű vagy nappali oktatás munkarendje szerinti oktatásban, valamint annak, aki a huszonkettedik életévét betöltötte,
- b) a nevelési-oktatási intézményben a pedagógiai programhoz nem kapcsolódó nevelés és oktatás, valamint az ezzel összefüggő más szolgáltatás,
(2) A tandíj mértéke – a kötelező feladatellátásban részt nem vevő, a külföldi nevelési-oktatási intézmény és a nemzetközi iskola kivételével – tanévenként nem haladhatja meg a tanévkezdéskor a szakmai feladatra számított folyó kiadások egy tanulóra jutó hányadát. A tandíj a tanulmányi eredménytől függően vagy a tanuló szociális helyzete alapján csökkenthető.
(3) Az (1) bekezdés d) pontja szerinti esetben az egy tanulóra jutó tandíj mértékét a nevelési-oktatási intézmény vezetője a (2) bekezdésre és a 35. § (6) bekezdésére figyelemmel állapítja meg.
(4) A fenntartó határozhatja meg azokat a szabályokat, amelyek alapján a nevelési-oktatási intézmény vezetője dönt az e rendeletben meghatározottakon kívüli további térítésmentes ellátásról, a térítési díj és a tandíj összegéről, a tanulmányi eredmények alapján járó és a szociális helyzet alapján adható kedvezményekről és a befizetés módjáról.
A térítési díj és a tandíj megállapítása, befizetésének módja, mentességek, egyéb
kedvezmények
A fizetendő térítési díj és a tandíj mértékét az adott tanévre vonatkozóan a szabályzatban foglaltak alapján az intézmény igazgatója határozat formájában állapítja meg a tanév megkezdésének időpontjáig.
– A tanulók október 31-ig kötelesek tandíjnak, -ill. térítési díjnak legalább I. részletét fizetni tanszakonként. A fennmaradó díj összegét adott tanévben, első félévet követő március 31-ig kötelesek megfizetni.
– Az intézmény vezetője kérésre lehetőséget nyújthat a térítési díj és a tandíj választható havi, megfizetésére.
– Az intézmény vezetője a térítési díj és tandíj megállapításával és megfizetésével kapcsolatos adatokról nyilvántartást vezet.
– A fizetendő térítési díj és a tandíj mértékéről szóló határozat ellen felül bírálati kérelem nyújtható be.
– Az előképző tagozaton tanulók térítési-, ill. tandíj összege a jelen szabályzatban megállapított térítési-, ill. tandíj összegének 50%-a.
Térítési díj mértéke: A tanév első napján a 18. életévét be nem töltött tanuló esetében a díjalap Zeneművészeti ág esetén: |
Zene díjalap |
153 980 |
|||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
5% |
4,5 – 5,0 |
7 699 |
7 700 |
||
6% |
4,0 – 4,4 |
9 239 |
9 200 |
||
8% |
3,5 – 3,9 |
12 318 |
12 300 |
||
10% |
3,0 – 3,4 |
15 398 |
15 400 |
||
15% |
2,0 – 2,9 |
23 097 |
23 100 |
||
20% |
elégtelen |
30 796 |
30 800 |
||
A tanév első napján a 18. életévét be nem töltött tanuló esetében |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
Tánc díjalap |
76 642 |
15% |
4,5 – 5,0 |
11 496 |
11 500 |
||
16% |
4,0 – 4,4 |
12 263 |
12 300 |
||
17% |
3,5 – 3,9 |
13 029 |
13 000 |
||
18% |
3,0 – 3,4 |
13 796 |
13 800 |
||
19% |
2,0 – 2,9 |
14 562 |
14 600 |
||
20% |
elégtelen |
15 328 |
15 300 |
||
|
|
|
|
|
|
A tanév első napján a 18. életévét betöltött, de a 22. életévét be nem töltött, nappali rendszerű vagy nappali oktatás munkarendje szerinti oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló esetében a díjalap |
|||||
Zeneművészeti tanszakon |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
15% |
4,5 – 5,0 |
23 097 |
23 100 |
||
17% |
4,0 – 4,4 |
26 177 |
26 200 |
||
19% |
3,5 – 3,9 |
29 256 |
29 300 |
||
20% |
3,0 – 3,4 |
30 796 |
30 800 |
||
30% |
2,0 – 2,9 |
46 194 |
46 200 |
||
40% |
elégtelen |
61 592 |
61 600 |
||
Táncművészeti tanszakon |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
15% |
4,5 – 5,0 |
11 496 |
11 500 |
||
17% |
4,0 – 4,4 |
13 029 |
13 000 |
||
19% |
3,5 – 3,9 |
14 562 |
14 600 |
||
20% |
3,0 – 3,4 |
15 328 |
15 300 |
||
30% |
2,0 – 2,9 |
22 993 |
23 000 |
||
40% |
elégtelen |
30 657 |
30 700 |
||
|
|
|
|
|
|
Vendégtanulói jogviszony létesítése esetén – a közismereti képzés |
|||||
Zeneművészeti tanszakon |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
3% |
4,5 – 5,0 |
4 619 |
4 600 |
||
4% |
4,0 – 4,4 |
6 159 |
6 200 |
||
10% |
3,5 – 3,9 |
15 398 |
15 400 |
||
15% |
3,0 – 3,4 |
23 097 |
23 100 |
||
20% |
2,0 – 2,9 |
30 796 |
30 800 |
||
30% |
elégtelen |
46 194 |
46 200 |
||
Táncművészeti tanszakon |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Térítési díj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
3% |
4,5 – 5,0 |
2 299 |
2 300 |
||
4% |
4,0 – 4,4 |
3 066 |
3 100 |
||
10% |
3,5 – 3,9 |
7 664 |
7 700 |
||
15% |
3,0 – 3,4 |
11 496 |
11 500 |
||
20% |
2,0 – 2,9 |
15 328 |
15 300 |
||
30% |
elégtelen |
22 993 |
23 000 |
||
|
|
|
|
|
|
A tandíj mértéke két tanszakos, 18 év alatti számára |
|||||
Az alapfokú művészeti iskolában az R. 36. § (1) bekezdés a) |
|||||
a) az R. 36. § (1) bekezdés a) pontjában |
|||||
Zene művészeti tanszak |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Tandíj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
15% |
4,5 – 5,0 |
23 097 |
23 100 |
||
20% |
4,0 – 4,4 |
30 796 |
30 800 |
||
25% |
3,5 – 3,9 |
38 495 |
38 500 |
||
30% |
3,0 – 3,4 |
46 194 |
46 200 |
||
35% |
2,0 – 2,9 |
53 893 |
53 900 |
||
40% |
elégtelen |
61 592 |
61 600 |
||
Tánc művészeti tanszak |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Tandíj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
15% |
4,5 – 5,0 |
11 496 |
11 500 |
||
20% |
4,0 – 4,4 |
15 328 |
15 300 |
||
25% |
3,5 – 3,9 |
19 161 |
19 200 |
||
30% |
3,0 – 3,4 |
22 993 |
23 000 |
||
35% |
2,0 – 2,9 |
26 825 |
26 800 |
||
40% |
elégtelen |
30 657 |
30 700 |
||
b) a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt az évfolyam második, vagy további megismétlése |
|||||
Alapfokú művészetoktatásban a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt az évfolyam második vagy további |
|||||
Zeneművészeti tanszak |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Tandíj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
20% |
4,5 – 5,0 |
30 796 |
30 800 |
||
25% |
4,0 – 4,4 |
38 495 |
38 500 |
||
30% |
3,5 – 3,9 |
46 194 |
46 200 |
||
35% |
3,0 – 3,4 |
53 893 |
53 900 |
||
40% |
2,0 – 2,9 |
61 592 |
61 600 |
||
50% |
elégtelen |
76 990 |
77 000 |
||
Táncművészeti tanszak |
|||||
|
Tanulmányi átlag |
Tandíj összege/tanév |
Alkalmazott/ |
||
20% |
4,5 – 5,0 |
15 328 |
15 300 |
||
25% |
4,0 – 4,4 |
19 161 |
19 200 |
||
30% |
3,5 – 3,9 |
22 993 |
23 000 |
||
35% |
3,0 – 3,4 |
26 825 |
26 800 |
||
40% |
2,0 – 2,9 |
30 657 |
30 700 |
||
50% |
elégtelen |
38 321 |
38 300 |
Térítési díj és tandíjkedvezmény
- §
(1) A gyermeket, tanulót, illetve kollégiumi szolgáltatást igénybe vevőt a szociális helyzete alapján térítési díj-, illetve tandíjkedvezmény illeti meg. Ha a gyermek, a tanuló, illetve a kollégiumi szolgáltatást igénybe vevő törvényes képviselője háztartásában az egy főre jutó nettó jövedelem a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj
- a) 135%-át nem haladja meg, a fizetendő díj a 4., illetve a 5. §-ban meghatározott díj l0%-a,
- b) 135%-át meghaladja, de maximum 140%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 20%-a,
- c) 140%-át meghaladja, de maximum 150%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 30%-a,
- d) 150%-át meghaladja, de maximum 160%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 40%-a,
- e) 160%-át meghaladja, de maximum 170%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 50%-a,
- f) 170%-át meghaladja, de maximum 180%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 60%-a,
- g) 180%-át meghaladja, de maximum 190%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 70%-a,
- h) 190%-át meghaladja, de maximum 200%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 80%-a,
- i) 200%-át meghaladja, de maximum 210%-a, a fizetendő díj a 4., illetve az 5. §-ban meghatározott díj 90%-a.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott díjkedvezményre való jogosultságot jövedelemigazolással kell igazolni.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott díjkedvezmény iránti kérelmet tanévenként egy alkalommal kell benyújtani.
A kérelmet a benyújtását követő 30 napon belül az intézmény vezetője bírálja el. A kérelem mellé csatolni kell a jövedelemigazolásokat a beadást megelőző három havi nettó átlagjövedelemről és egyéb jövedelmekről.
A kedvezmények odaítélésénél figyelembe vesszük:
- a tanuló tanárainak véleményét,
- a tanuló intézményünkben tanúsított munkáját, szorgalmát, magatartását.
Térítési díj mentességek
(1) A Kt.114§ (2) bekezdése alapján minden esetben ingyenes a halmozottan hátrányos helyzetű tanuló, a testi, érzékszervi, középsúlyos értelmi fogyatékos és az autista tanuló részére az oktatásban való részvétel és a kollégiumi ellátás, beleértve az első alapfokú művészetoktatásban való részvételt is. Az enyhe értelmi fogyatékos tanuló részére ingyenes egy alapfokú művészetoktatásban való részvétel és a második szakképesítés megszerzése.
Térítési díj fizetése alól mentesülnek a Hátrányos Helyzetű, vagy Halmozottan Hátrányos Helyzetű tanulók. A mentesség igazolásának alapja a lakhely szerint illetékes jegyző igazolása.
(2) Az intézmény vezetője köteles felmérni és a tanév során figyelemmel követni azon tanulókat, akik nem érik el a hátrányos helyzetű besorolást, és akik az előző közoktatási szerződés szerint szociálisan rászorulóként voltak nyilvántartva.
A térítési díj, a tandíj befizetésének módja
A térítési- és tandíj egy tanévre szólnak. A tanulók október 31-ig kötelesek tandíj, -ill. térítési díj I. részét fizetni tanszakonként. A fennmaradó díj összegét az adott tanévben, félévet követően, március 31-ig kötelesek megfizetni.
A megállapított díjak befizetését támogató átvállalhatja.
Az intézmény vezetője lehetőséget nyújthat a térítési díj és a tandíj választható havi, kéthavi, negyedéves, féléves, valamint éves megfizetésére.
A művészeti vizsgákkal kapcsolatos térítési díj és tandíjfizetési kötelezettségnek egy összegben kell eleget tenni.
Vizsgát csak a befizetés igazolásával lehet megkezdeni.
Az intézmény igazgatóhelyettese a térítési díj, a tandíj megállapításával és megfizetésével kapcsolatos adatokról tanulónként nyilvántartást vezet, amit 5 évig megőrzi.
Záró rendelkezések
Jelen szabályzat a Szent László Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola minden tanulójára érvényes.
A térítési díj és tandíj fizetési szabályzat felülvizsgálatát és a szükséges módosítások elvégzését minden évben legkésőbb április 10-éig kell elvégezni (a költségvetés és a mindenkori infláció figyelembevételével).
A változások a következő tanévtől érvényesek.
Az aktuális szabályzatot minden tanulóval és szülővel a szokott módon – honlap-faliújság – ismertetni kell.
A térítési díj szabályzat megtalálható a székhely irodájában.
A térítési díj következő évi változásáról a tanulókat tájékoztatni kell minden tanév május 15. napjáig.
Encs, 2020. szeptember 9. Kapinuszné Lengyel Lívia
igazgató
Fenntartói jóváhagyás:
……………………………………….